Viacnásobný odber elektriny

Ďalšie odberné miesta elektriny

V zmysle novelizovaného Zákona 340/2012 Z. z. účinného od 1.7.2021 do 30.6.2023 platiteľ úhrady, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len raz, bez ohľadu na počet jeho odberných miest, avšak vznik tejto skutočnosti je platiteľ povinný vyberateľovi úhrady oznámiť.

Upozornenie: Odberateľ elektriny musela byť jedna a tá istá osoba.

Postup pri oznámení viacnásobného odberu:

  • Ak ste platili poplatok RTVS za dve alebo viac odberných miest, vznikol Vám od 1.7.2021 nárok na platenie poplatku len za jedno odberné miesto a preto je potrebné sa odhlásiť z platenia poplatkov RTVS za ďalšie odberné miesto. Odhlásiť sa môžete formulárom Odhlásenie.  
  • Ak ste sa stali odberateľom elektriny na novom odbernom mieste od 1.7.2023, nemusíte túto skutočnosť vyberateľovi úhrady oznamovať, pretože od 1.7.2023 sa zrušila povinnosť platiť úhradu RTVS.  

Zrušenie povinnosti platiť úhradu RTVS

Od 1.7.2023 sa v zmysle Zákona 59/2023 Z. z. zrušila povinnosť platiť úhrady RTVS, tzv. koncesionárske poplatky.

Ak ste platili úhradu RTVS cez SIPO doklad, od mesiaca 07/2023 Vám na SIPO doklade nie je vystavovaný nový predpis RTVS, nie je potrebné kontaktovať RTVS.

Ak ste platili úhradu RTVS prevodným príkazom, aktuálne už nemáte povinnosť ju platiť. Ak máte nastavený trvalý príkaz na úhradu RTVS, zrušte si ho.

Ďakujeme.

Viac informácií

Platba kartou

Na platbu môžete použiť bežnú bankomatovú kartu a na pár klikov je poplatok uhradený

čítať viac

Klientský účet

Jednoduché a intuitívne rozrahnie pre všetky zmeny údajov platiteľa. Prehľady predpisov a platieb.

čítať viac